021-55927947-9 info@onlinezaban.com

مقدمه ای بر مهارت ریدینگ آزمون آیلتس

آنلاین زبان آزمون آیلتس مقدمه ای بر مهارت ریدینگ آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

مقدمه ای بر مهارت ریدینگ آزمون آیلتس

ارسال شده توسط admin

مهارت های عمومی خواندن برای مهارت Reading آیلتس عبارتند از:

مهارت خواندن آزمون آیلتس در دو نوع جنرال و آکادمیک متفاوت است اما شباهت هایی نیز دارد: شباهت های آزمون جنرال و آکادمیک  در آزمون آیلتس: در هردو نوع شما می بایست به 40 سوال در 60 دقیقه پاسخ دهید. شما همچنین می بایست در همین 60 دقیقه جواب ها را به برگه پاسخ نامه انتقال دهید. هر سوال یک نمره داشته و جواب های غلط نمره منفی ندارند. در هردو نوع، سه بخش وجود دارد. متن بخش سوم هردو علمی هستند. تفاوت های Reading آیلتس ماژول های جنرال و آکادمیک در آزمون آیلتس: ماژول آکادمیک (Academic Module): سه متن علمی حدود 2150 تا 2750 کلمه روی هم رفته وجود دارد. متون غیر تخصصی بوده و از کتاب ها، مجلات، روزنامه ها و منابع آنلاین گرفته می شوند. مخاطب این متون دانشجویان دوره ی لیسانس یا ارشد (undergraduate/post graduate) می باشند. متون در قالب های استدلالی، توضیحی و داستانی هستند. ممکن است در این متون تصاویر و نمودارهایی نیز وجود داشته باشند. اگر در این متون لغات تخصصی جای گرفته باشند، یک دیکشنری (Glossary) کوچک کنار متن قرارخواهد گرفت. نمونه های ریدینگ آکادمیک ماژول آموزش جنرال (GENERAL TRAINING MODULE): بخش اول دارای دو یا سه تکه متن یا چند تکه متن کوتاه تر می باشد. مطالب مربوط به زندگی در یک کشور انگلیسی زبان است. بخش دوم دارای دوتکه متن می باشد. این بخش مطالبی با موضوعات اشتغال و اقتصاد دارد. بخش سوم یک متن بلند علمی همانند متون نوع آکادمیک دارد. نمونه های ریدینگ جنرال

Read more at: http://www.ielts-elixir.com/ielts-reading/ielts-reading-introduction.htmlمون IELTS.

 

پیش زمینه داشتن یا Preview کردن در ریدینگ آیلتس چه استفاده ای دارد؟

امکان دارد شما بخواهید خیلی سریع تصمیم بگیرید کدام بخش را بخوانید یا نخوانید. مامکان دارد بخواهید بدانید که آیا اطلاعاتی که به دنبالش هستید در این پاراگراف است یا جایی دیگر. این زمانی  است که با داشتن یک پیش زمینه، سعی می کنید خیلی سریع آن ها را پیدا کنید. همچنین، با داشتن یک پیش زمینه، ذهن شما به موضوع متن فکر می کند و این باعث می شود وقتی شروع به خواندن کردید، ذهنتان ارتباط بهتری با متن برقرار کند، بهتر متوجه شود و بتوانید سریع تر بخوانید. پیش زمینه تقریبا در هر خواندنی به شما کمک می کند، در بررسی نامه های وارده، تکالیف، آنچه اتفاق افتاده است، و حتی در آزمون ها.

 

چطور در مهارت خواندن آیلتس Preview می کنیم؟

به هنگام پیش نمایش داشتن روی یک تکه متن، شما باید سوالات زیر را در ذهن داشته تا با نگاهی سطحی به متن بتوانید پاسخ این سوالات را بدست آورید: این چه متنی می باشد؟ (نامه، مقاله علمی، داستان، …) نویسنده کیست و این متن برای چه مخاطبی نوشته شده است؟ موضوع نوشته چیست؟ حجم آن چقدر است؟ خواندنش سخت است یا راحت؟ آیا جالب و مفید است؟ آیا موضوع آن با دانش من مرتبط است؟   اگر متنی را که در ریدینگ IELTS می خوانید دارای یک تیتر یا title می باشد، می توانید در مورد موارد فوق حدس های زیادی بزنید. در کل، preview کردن قصد دارد شما را از نظر ذهنی با آنچه که قرار است بخوانید آشنا کند. این کار، بستر درک مطلب را برای ذهن شما آماده می کند.

 

آنچه در پیش زمینه داشتن در Reading آیلتس به کمک ما میآید چیست؟ 

خواندن تیتر یا title متن؛ نگاه به عکس ها و گرافیک های آن (اگر موجود است)؛ خواندن خطوط اول و آخر هر پاراگراف؛ توجه به اسامی افراد و اماکن؛ توجه به تاریخ اطلاعات واقعه.

 

  • مرداد 29, 1398

نوشته شده توسط admin

دیدگاه بسته شده است