021-55927947-9 info@onlinezaban.com

شکل و قوانین آزمون دولینگو

آنلاین زبان آنلاین زبان شکل و قوانین آزمون دولینگو

آنلاین زبان

شکل و قوانین آزمون دولینگو

ارسال شده توسط admin

 فرمت یا شکل آزمون انگلیسی دولینگو مورد پذیرش دانشگاه ها

این آزمون را به سه بخش تقسیم میشود:

  1. راه اندازی سریع. در اینجا رهنمودهایی در مورد شرایط وضع شده توسط دولینگو ارائه شده است (مجموعا 10 دقیقه زبان می برد و نمره ای ندارد) (میتوان گفت این بخش در هر آرموندیگری کم و بیش دیده میشود.)
  2. پرسش های انطباقی که  همان آزمون اصلی بشمار می رود ، در این آزمون مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و قرائت شما سنجیده می شود و به شما نمره داده خواهد شد که طول آن میانگین 25 دقیقه است.
  3. مصاحبه ویدئویی و نمونه ای از نگارش یا رایتینگ داوطلب،  در این مرحله از داوطلب خواسته  می شود که به چند پرسش که معمولا پاسخ قطعی ندارد پاسخ دهید. این بخش نمره ای ندارد اما پاسخ های شما به سازمان های مربوطه ای که نمرات شما را دریافت می کنند ارسال خواهد شد، مدت بخش مذکور 10 دقیقه است. لازم به ذکر است که عملکرد شما در پرسش های آزمون پرسش هایی که از شما برای نگارش و مصاحبه ویدئویی پرسیده می شود را تعیین خوهد کرد.

هدف از طرح این پرسش ها این است که دانش شما نسبت به واژگان انگلیسی، دستور زبان انگلیسی، تلفظ واژگان انگلیسی، لحن صحیح در بیان واژگان، توانایی خواندن و نوشتن و درک مطلب شنیداری است. ظاهر شدن پرسش ها در هر یک از این مهارت ها، به غیر از دو پرسش آخر نظم و ترتیب خاصی ندارد و کاملا تصادفی است؛ دو پرسش آخر شامل یک پاسخ تشریحی طولانی (بین 50 تا 100 کلمه) و یک پاسخ شفاهی (30 تا 90 ثانیه) می باشند.

 

 

 

 

 

 

  

مصاحبه ویدئویی دولینگو چگونه است؟

این آخرین بخش آزمون دولینگومیباشد ودو وظیفه بر دوش داوطلب است:

یکی اینکه به صورت شفاهی به موضوع انتخابی خود در حد 1 تا 3 دقیقه پاسخ دهید (فایل بصورت ویدیو ضبظ میشود) و دوم اینکه به موضوع منتخب خود در حد 3 تا 5 دقیقه پاسخی کتبی دهید. برای هر یک از این کارها 30 ثانیه زمان برای خواندن و انتخاب موضوع و برنامه ریزی جهت ارائه پاسخ در اختیار خواهید داشت. همانطور که بیان شد این بخش فاقد نمره است اما پاسخ های شما به نهادهای مربوطه ای که نمرات شما را دریافت می کنند ارسال خواهد شد.

 

 

قوانین آزمون انگلیسی دولینگو

از آنجا که این آزمون را در منزل انجام می دهید و دولینگو باید از عدم تقلب شما در این آزمون اطمینان حاصل کند،قوانین زیادی هم وضع کرده است. شما باید در اتاقی پرنور تنها باشید، گوش هایتان کاملا مشخص باشد یعنی مو آنها را نپوشانده باشد، نباید عینک آفتابی یا هدفون استفاده کنید و حق استفاده از قلم و کاغذ هم ندارید. همه این مقررات برای اطمینان از عدم تقلب شرکت کننده تدبیر شده اند. شما باید تمام این مقررات را رعایت کنید و اگر حتی یک مورد را هم رعایت نکنید (و مثلا از تلفن همراه خود استفاده کنید یا نوت برداری کنید) دولینگو شما را از شرکت مجدد در آزمون منع خواهد کرد.

شاید این پرسش در ذهن شما ایجاد شده که چه کسی از تقلب من با خبر می شود؟ به محض اینکه آزمون شروع شد نرم افزار آزمون صفحه نمایش شما را ضبط می کند؛ همچنین این نرم افزار دارای قابلیت هایی است که خروج از مرورگر یا باز کردن تب جدید را تشخیص می دهد. همانطور که در مقررات آزمون زبان انگلیسی و محفوظ می داند که در صورت نیاز، آزمون شما را تایید نکند یا حتی نتایج آزمون های قبلی شما را باطل اعلام کند بی اینکه پولتان را برگرداند. بسته به شدت تخلف و تقلب شرکت کنندگان ممکن است از شرکت مجدد به صورت دائمی محروم شوند.

  • مهر 8, 1399

نوشته شده توسط admin

دیدگاه بسته شده است